علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
کد مطلب: 1222
آیت الله میرباقری در مراسم سالگرد شهید روح الله عجمیان:
مقاومت، مظلومیت و شهادت راه تغییر وجدان عمومی بشر است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۳
 
آیت الله سیدمحمدمهدی میرباقری؛ رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با اشاره به اهمیت امتحان های الهی و درگیری های متعدد میان مومنان و کافران گفت: مقاومت، مظلومیت و شهادت راه تغییر وجدان عمومی بشر است.
 
آیت الله سیدمحمدمهدی میرباقری با حضور در آیین گرامیداشت سالروز شهادت شهید سید روح الله عجمیان که جمعه ۱۲ آبان در محل معراج این شهید والامقام برپا شد گفت: درگیری هایی که میان مومنان و کافران همواره وجود دارد برای جدا ساختن و نشان دادن صف حق و باطل است.

نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیات قرآن در خصوص جنگ احد افزود: بسیاری از مومنان در جنگ احد مورد آزمایش و امتحان قرار گرفتند،عده ای چون جنگ در منطقه ای به نام احد به تصمیم پیامبر(ص) برپا شد، کنار کشیدند و عده ای دچار سستی و فرار از میدان شدند.

وی ادامه داد: آنانی که اهل حق هستند قلوبشان استحکام پیدا می کند و اخلاص پیدا می کنند، استوارتر و مومن تر می شوند، خداوند می فرمایند که در جریان این درگیری های میان حق و باطل، مومنان و کافران تمیز داده می شوند.

راهبرد خون بر شمشیر رویکرد تمام انبیاء است

میرباقری در ادامه با ذکر دعای امام حسین(ع) در سحر عاشورا اظهار کرد: صحنه جدا شدن حق از باطل برای این است که ذهن ها را روشن کند و مانع ظلمت شود؛ عاشورا سراسرش اظهار قدرت است هیچ کجا شما ضعف نمی بینید، صبح عاشورا که دو صف
آنانی که اهل حق هستند قلوبشان استحکام پیدا می کند و اخلاص پیدا می کنند، استوارتر و مومن تر می شوند، خداوند می فرمایند که در جریان این درگیری های میان حق و باطل، مومنان و کافران تمیز داده می شوند.
مقابل یکدیگر ایستادند، امام حسین(ع) ۲ خطبه خواندند و اعلام موضع کردند. در هر دو خطبه با قاطعیت فرمودند که « هیهات من الذله» . در خطبه دوم نیز می فرمایند که نه ذلیلانه بیعت می کنم و نه فرار می کنم. کمال قاطعیت همراه با حماسه و مظلومیت است.

به گفته وی، مقاومت، مظلومیت و شهادت راه تغییر وجدان عمومی بشر است، امام حسین(ع) با حرکت جهادی و روحیه شهادت طلبه این راهبرد را تبیین کردند. امام کمال قاطعیت است. حتی در آخرین لحظات شیرخواره خود را بر بالای دست می گیرد تا به او آب دهند. می داند که او را تیر می زنند ولی می خواهد وجدان های بشری را بیدار کند.

آیت الله میرباقری تصریح کرد: همواره جبهه شیطان درهم آمیختگی حق و باطل است تا مردم را فریب دهد، آنانی که شعار آزادی و دفاع از حقوق مردم می دهند. چگونه می توان حقانیت جبهه حق را نشان داد، راهکار و راهبرد مظلومیت، مقاومت و شهادت است.

وی عنوان کرد: راه تغییر وجدان عمومی بشر این است که تحمل کنیم، اینکه امام می فرمایند خون بر شمشیر پیروز است راهبرد تمامی انبیاء است و حتما پیروز می شود.

آنچه انگیزه استقامت برای وعده حق ایجاد می کند همان انتظار است

آیت الله میرباقری توضیح داد: اسلام با شهادت بساط مارکسیست ها را جمع کرد، پرچم آزادی خواهی مارکسیست ها و لیبرالیست ها مبنایی جز دروغ ندارد.

وی عنوان کرد: تمامی کسانی که به نحوی در مسیر حق حرکت می کنند در مکتب عاشورا هستند حتما پیروز صحنه عاشورا و سیدالشهداء است.

نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ادامه طرح عاشورا همین جریان های امروز در جبهه حق است و آنچه انگیزه استقامت برای وعده حق ایجاد می کند همان انتظار است.

آیت الله میرباقری اظهار کرد: استقامت جبهه مومنان است که مدعیان دموکراسی را مجبور می کند که به حمایت رژیم اسرائیل آید.

نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: رویش خون شهید روح الله عجمیان کار را برای جبهه باطل سخت کرد؛ خون پاک شهدایی همچون این شهید والامقام مقدمه دولت ظهور حضرت مهدی(عج) است.

به نقل از خبرگزاری شبستان
Share/Save/Bookmark