علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
 
کد مطلب: 1195
پیام تسلیت استاد میرباقری در پی ارتحال ایت الله العظمی مصباح یزدی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۸
 
با کمال تاسف، ارتحال عالم ربانی و فقیه و حکیم مجاهد، حضرت آیت الله مصباح یزدی (قدس سره) که از استوانه های فکری و معنوی حوزه های علمیه و میدان دار بزرگ مبارزه و مجاهده فرهنگی در دوران پر فراز نشیب انقلاب اسلامی بودند، به محضر حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و حوزه های علمیه و امت مومن و انقلابی تسلیت عرض می نمایم.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی، استاد سید محمد مهدی میرباقری، ریاست فرهنگستان علوم اسلامی در پی رحلت آیت الله مصباح یزدی، پیامی صادر کردند که متن پیام ارائه می گردد:بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
با کمال تأسف، ارتحال عالم ربانی و فقیه و حکیم مجاهد، حضرت آیت الله مصباح یزدی (قدس سره) که از استوانه های فکری و معنوی حوزه های علمیه و میدان دار بزرگ مبارزه و مجاهده فرهنگی در دوران پر فراز نشیب انقلاب اسلامی بودند، به محضر حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و حوزه های علمیه و امت مومن و انقلابی تسلیت عرض می نمایم.

شخصیت علمی و اخلاقی و عرفانی، و اخلاص و پارسایی و مجاهدت ایشان بر کسی پوشیده نیست. این استاد بزرگ از معدود شخصیت های اندیشمند و مؤثر حوزوی بودند که در مسیر تحقق انقلاب فرهنگی و تئوریزه نمودن حرکت انقلاب اسلامی، بی وقفه کوشیدند  و با خلاقیت و نواندیشی، برگ های زرینی بر حافظه تاریخ تشیع افزودند و در این مسیر جمع گسترده ای از شاگردان عالم، متقی و بابصیرت را به ساحت مقدس حضرت بقیه الله(ارواحنا فداه) تقدیم نمودند.

همچینن در طول عمر پربرکت و شریفشان به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، استوار و باصلابت در برابر جریان های التقاطی و غرب گرا، ایستادگی و با انحرافات فکری و فرهنگی مبارزه مؤثر کردند.

از خداوند متعال برای آن استاد عزیز و بزرگ، علو درجات و حشر با اهل بیت عصمت  و طهارت (علیهم السلام) و برای بیت مکرم ایشان، به ویژه فرزندان عالم و وارسته و عموم شاگردان، طلب صبر و اجر می نمایم.

                                                                                                 سید محمد مهدی میرباقری
                                                                                              مسئول فرهنگستان علوم اسلامی
Share/Save/Bookmark