علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
کد مطلب: 1081
سالگرد شهید لطفی
احیای جنگ سرد برای تضعیف جمهوری اسلامی
تاریخ انتشار : شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۷
 
از میزان سرمایه گذاری و تلاش غرب برای مقابله با قدرت اسلام، می توان میزان تاثیر و نفوذ اسلام در جهان را متوجه شد. وقتی موازنه این دو قدرت را مقایسه می کنیم، درمی یابیم هرچه زمان پیش می‌رود، توازن قدرت به نفع اسلام و جمهوری اسلامی ایران پیش میرود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی، در مراسم بزرگداشت هفتمین روز شهادت شهید محمدمهدی لطفی نیاسر، آیت الله سید محمد مهدی میرباقری ریاست فرهنگستان علوم اسلامی سخنانی اظهار داشتند که گزارش آن ارائه می گردد:


***استاد میرباقری طی سخنانی اظهار داشت: سختی‌ها و دشواری‌هایی که در مسیر انبیائ الهی و جبهه حق در طول تاریخ وجود داشته و دارد برای هدفی است که ارزش تحمل این سختی‌ها و دشواری‌ها را دارد، آن وعده الهی، پیروزی جبهه حق با ظهور حضرت، ولی عصر (عج) است. حضرت امام (ره) هدف انقلاب اسلامی را همین آرمان بیان کرده اند.

وی افزود: حضرت امام (ره) فرمود: مسئولین موظفند به مردم و قشر ضعیف جامعه رسیدگی کنند، اما مردم هم نباید مسئولین را بیش از حد تحت فشار قرار دهند. هدف این انقلاب آرمانی است که ارزش سختی کشیدن در این مسیر را دارد. یکی از ثمرات عظیم انقلاب اسلامی، پرورش مجاهدین و شهدای دوران انقلاب و جنگ تحمیلی و جنگ جبهه مقاومت است. ان الجهاد باب من ابواب الجنه فتح الله لخاصه اولیائه: تربیت این نسل فرهیخته از بزرگترین ثمرات و آثار انقلاب اسلامی ماست.

ریاست فرهنگستان ادامه داد: حضرت امام (ره) با انقلاب اسلامی راهی نو را برای رسیدن به سعادت پیش روی مسلمانان و آزادگان جهات باز کردند. در این راه، نه به شرق تکیه کرد و نه به غرب. امام (ره) مفهوم قدرت را در جهان تغییر داد، و قدرت جدیدی در مقیاس جهانی ایجاد کرد.

آیت الله میرباقری ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی و فروپاشی شوروی، تمدن اسلام به رهبری ایران مقابل تمدن لیبرال دموکراسی غرب به سردمداری آمریکا قرار گرفت. از میزان سرمایه گذاری و تلاش غرب برای مقابله با قدرت اسلام، می توان میزان تاثیر و نفوذ اسلام در جهان را متوجه شد. وقتی موازنه این دو قدرت را مقایسه می کنیم، درمی یابیم هرچه زمان پیش می‌رود، توازن قدرت به نفع اسلام و جمهوری اسلامی ایران پیش میرود.

وی در پایان ابراز داشت: دشمن برای تضعیف جمهوری اسلامی حتی به جنگ زرگری روی آورده. اختلافات بین غرب و کشور‌های شرقی مثل چین و کره شمالی را پررنگ کرده، تا قدرت جمهوری اسلامی را در منظر مردم جهان کمرنگ کند. اما با رهبری و مدیریت رهبرمعظم انقلاب و مجاهدت رزمندگان اسلام مثل شهید لطفی ها، هرچه دشمن بیشتر در این زمینه تلاش کرده، ناموفق‌تر بوده و اسلام نفوذ و قدرت بیشتری در جهان پیدا کرده است.
Share/Save/Bookmark