ابلاغیه

دستور ویژه ریاست فرهنگستان علوم اسلامی

آیت الله سید محمد مهدی میرباقری

28 مهر 1397 ساعت 9:17

ضروري است حداکثر ظرف مدت بيست روز با مشارکت هيئت مديره و اساتيد و محققان مجموعه، طرحي اجرايي را براي انجام اين مسئوليت مهم تهيه نماييد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی،دستور ویژه ای از طرف ریاست فرهنگستان علوم اسلامی برای پیگیری اوامر رهبری در خصوص بررسی «الگوی اسلامی-ایرانی  پیشرفت» ابلاغ شده است. در این پیام آیت الله میرباقری با توجه به اهمیت این دستور از مجموعه فرهنگستان علوم اسلامی خواسته اند، ظرف مدت 20 روز طرحی اجرایی برای انجام منویات رهبری معظم انقلاب تدوین گردد. متن این پیام بدین شرح است:


***
معاون محترم فرهنگستان علوم اسلامي قم
جناب حجت الاسلام غنايي زيد عزه

سلام عليکم
حمد و سپاس خداوند منان را که در چهل سالگي انقلاب شکوهمند اسلامي با تدابير حکيمانه رهبر فرزانه انقلاب، پيش نويس سند «الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت» تنظيم و در معرض نقد و بررسي و اظهارنظر مراجع مسئول و عموم صاحب نظران کشور قرار گرفته است. سندی که نشانگر هماوردي تمدني انقلاب اسلامي با دنياي غرب و نظام استکباري حاکم بر جهان امروز و تأکيدي بر عزم راسخ اين ملت تاريخ ساز بر پيگيري آرمان هاي جهاني اسلام با الگوها و انديشه هاي جديد و اسلامي است.

بديهي است فرهنگستان علوم اسلامي نيز باتوجه به سوابق علمي و پژوهشي خود در اين زمينه و به ويژه انديشه‌هاي بلند و عميق بنيانگذار فقيد آن، استاد علامه حسيني (ره)، نسبت به اجابت فراخوان عمومي رهبر معظم انقلاب در جهت بررسي عميق و سپس ارائه پيشنهاد مشخص براي ارتقاي سطح اسلاميت، عقلانيت و کارآمدي آن به صورت مضاعف مسئول و موظف است.

لذا ضروري است حداکثر ظرف مدت بيست روز با مشارکت هيئت مديره و اساتيد و محققان مجموعه، طرحي اجرايي را براي انجام اين مسئوليت مهم تهيه نماييد که در آن موارد ذيل به طور ويژه ملاحظه شده باشد:

۱. بهره مندي حداکثري از ظرفيت دروني اساتيد و محققان مجموعه؛
۲. بهره مندي حداکثري از ظرفيت اساتيد و صاحب نظران انقلابي خارج از مجموعه؛
۳. تعامل فرايندي و مستمر با مرکز الگوي اسلامی ـ ايراني پيشرفت.


                                                                                                       ومن الله التوفيق
                                                                                       رئيس فرهنگستان علوم اسلامي قم
                                                                                               سيدمحمدمهدي ميرباقري


کد مطلب: 1119

آدرس مطلب: https://www.foeq.ir/vdcd.f0f2yt0fna26y.html

فرهنگستان علوم اسلامی قم  https://www.foeq.ir